JEDEN ŽIVOT, JEDEN SVĚT

Jak to teď mám

05.03.2014 20:11


  Dlouho jsem nepsala nic osobního, když nepočítám 50 pravd o Safience, tak jsem se rozhodla, že dám tak nějak víc v plac, co se mi honí poslední dobou hlavou, jak se mám a tak. 

 

  S novým přesunem blogu se taky událo pár nových změn, nejen v oblasti článků, ale též i se mnou. Nelekejte se, v podstatě jsem pořád stejná, sice obarvená na hnědo, ale stejná :-) Někdy loni na podzim jsem ještě měla na svém starém blogu nabídku ezoterických služeb, konkrétně nabídka s energiemi, s tarotem, s dušemi a jinými záležitostmi. Jenomže mně najednou došlo, že se víc věnuju ostatním než sobě. Což je nejen mojí zálibou. Mnohem lehčí a snadnější je řešit život někoho jiného, než ten svůj ;o)

  Moje tělo po porodu nebylo úplně ve své formě a já jsem cítila, že potřebuju změnu! Velkou změnu. Nic ale nejde samo a rychle (občas bohužel), takže jsem se rozhodla začít od začátku. Nejprve jsem zrušila veškerou svoji nabídku a zaměřila se pouze na sebe. Potřebovala jsem sloupnout svoji tukovou skořápku a maličko se očistit. Začala jsem projíždět různé weby, blogy a zjišťovat, čím začít. A jako spousta další lidí (což jsem vůbec netušila), jsem objevila Jillian Michaels a její cvičení. Nebudu poposivovat, jak jsem z ní byla nadšená J Byla a hodně! Začala jsem každý den cvičit, což jsem snad nikdy nedělala (cvičila jsem, ale ne každý den a hlavně to bylo spíše nárazové a spíše zaměřené na kardio). A že toto bylo pro mě to pravé jsem zjistila několik měsíců poté, kdy se začaly dostavovat výsledky. Nebudu zde rozepisovat, co jsem kdy a jak cvičila, jen jsem si chtěla připomenout, že to opravdu funguje a že díky začátkům máme to, co máme. Nikdy to nejde najednou, jde to po troškách, polehoučku.

  Kromě každodenního cvičení (ze začátku jsem měla i větši pauzy)jsem taktéž přestala jíst maso. Přestala jsem ho jíst už před porodem, ale pak jsem si nebyla jistá, jak seskládat při těhotenství co nejvhodněji jídelníček (a popravdě jsem byla líná něco hledat a vymýšlet), že jsem zase maso začala jíst. V srpnu loňského roku jsem ale zase přestala a drží mě to do teď. Je mi lehčeji. Každopádně nejsem pravý vegetarián, neboť ryby jím. Snažím se je dopřávat alespoň 1-2x týdně. Dále jsem se více zaměřila na zdravější a vyváženější stravu. Tohle všechno zhruba od srpna. Za tu dobu jsem shodila nějakých 7kg. Jedu dál a mám spoustu dalších výzev a přání, kterých bych chtěla dosáhnout.

  Co se týče ezoteriky, tak k ní se začínám opět vracet. Začala jsem meditovat (chtěla bych denně, ale nějak mi to nedopadá, takže svůj cíl asi pro začátek zmírním). Začala jsem cvičit jógu, powerjogu a jiné protahovací cvičení. Občas si vyložím karty, občas pošlu reiki a nebo shamballu. Duše odvádím téměř denně, neboť zjišťuji, že mě hodně ovlivňují – mé nálady, chutě atp.

  Tím, že jsem se stala matkou se hodně změnilo. Opravdu. Nejsem stejná jako předtím, ale zase bych řekla, že nejsem taková ta ženská co zabředne jen k tomu mateřství a ničemu jinému. Nejsem sunarovej mozek (nedávno mě tak kdosi označil), nemám ráda mykání (my jsme se pokakali, my už máme tři zuby atp.)a snažím se mu vyhýbat a nemám ráda zdrobněliny a ňuni-ťuti. Když už na to kafe jdu, tak se snažím bavit o všem možném a ne jen o jednom. Na druhou stranu miluju své dítě. Každý den žasnu, že jsme takhle jednoduše stvořili člověka, který je naprosto dokonalý (jak se vyíjí, jak reaguje a učí se). Musím taky říc, že se narozením dcerky objevilo mnoho věcí, vjemů, chování a nálad, že to někdy až nechápu. Jsem občas docela sobecký člověk a najednou bych se měla dělit o něco, co je opravdu jen moje? A je mi to hodně podobné? To mi dalo dost zabrat a občas ještě dává, ale zlepšuje se to. Stejně jako s každým novým i tady jsem se motala, učila a objevovala co a jak dělat. Budu to dělat do konce života, neboť když máte dítě, tak to prostě jinak není.

  Začala jsem v sobě nalézat ženu. Zní to docela vtipně, ale je to tak a baví mě to. Díky tomu, že jsem shodila nějaká kila, tak se mi o trošičku zvedlo sebevědomí a najednou chci být ta hezká a pěkně upravená. Hledám to nejlepší pro své tělo a zjistila jsem, že mě to opravdu baví (ano, baví mě toho opravdu hodně :o)).

  Začala jsem více objevovat a více zkoušet. Důkazem toho jsou i články například o brandnoozu, o zajících v krabici, o testování produktů.

  Začala jsem (ikdyž vlastně s tím jsem nikdy nepřestala :o) víc číst. Oslovila jsem nějaká další vydavatelství a oslovila je s nabídkou spolupráce, což znamená, že mi přibylo víc knih ke čtení a k psaní recenzí. Moje knihovna pěkně narůstá :o)

  Začala jsem se víc věnovat webu, jsem tam díky Projektu 365 denně. Z čehož vyplývá, že jsem opět (podruhé) spustila Projekt 365. Ikdyž někdy vůbec nevím, co psát, tak je to docela zajímavý zjistit, co jsem dělala tehdy a tehdy, nebo jak jsem se cítila, co mi letělo hlavou.

 

A to je tak asi vše, co se dělo a děje.

 

  Ještě jednu věc jsem zjistila. Jak jsem si původně myslela, že na Webnode budu znát líp návštěvnost svých stránek, tak opak je pravdou. Je to ještě horší a já vlastně vůbec nevím, jestli mi sem někdo chodí a nebo ne. Snad jo , neboť jsem se rozhoupala a konečně uspořádala nějakou soutěž, takže doufám, že se někdo zúčastní. Vůbec nevím, co bych dělala, kdyby ne. Ale tak nebudu řešit něco, co není, že.

  

Toť konec mého výlevu o svém životě. Třeba Vás to trochu namotivuje (ikdyž nevím), třeba Vás to pobaví, třeba se zase jen o mně něco nového dozvíte a třeba Vás to taky vůbec zajímat nebude. Dělejte to, co chcete a chtějte to nejlepší!

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode