JEDEN ŽIVOT, JEDEN SVĚT

OSHO - Několik myšlenek

05.02.2014 12:12

Několik "málo" myšlenek 

osho3.jpgJe dobré mít na paměti, že lidé, které potkáváte v práci, se ani v nejmenším nezajímají o Váš vnitřní život. Na tom pracujete vy sami a oni pracují na svých vnitřních pocitech.

Kolegové z práce mají své negativní nálady, své osobní problémy a starosti, tak jako kdokoli jiný včetně vás. A když s někým na něčem spolupracujete, není doré zatahovat tam tyhle věci, protoe jakmile začnou ostatní vytahovat na světlo své negativní záležitosti a vy uděláte totéž, stane se z toho nekonečný proces.

Pokud se necítíte dobře, udělejte s tím něco. Například si zapište všechny negativní věci a pak papír spalte. Jděte do ústraní, bušte do polštáře a mrskněte s ním o zeď. Tancujte jako šílení! Musíte to zvládnout, je to váš problém.

A čas od času je dobré zeptat se spolupracovníků, zda na ně nepůsobíte negativně, zda jste se jich něčím nedotkli. Někdy totiž ani sami nevíte, že jste tak působili. Ublížit dokáze i drobné gesto, pouhé slovo, dokonče i mlčení; druhého se může dotknout třeba jen to, jak se na něj podíváte. Proto je občas požádejte o odpuštění. Řekněte jim: "Když se vás na to zeptám, buďte ke mně upřimní. Řekněte mi to, protože jsem jen člověk a někdy udělám něco špatně a musím to pak napravit.

OSHO na každý den - 365 meditací (str.46)

 

 

 

osho.jpgOSHO - narozen jako Rajneesh Chandra Mohan Jain (1931-1990)

- duchovní učitel, mystik a guru pocházející z Indie

- ve svém učení se Osho pokusil o spojení meditace, uvědomnění, lásky, odvahy, humoru a oslavování života - kvalit, které podle něho chyběly tradičním náboženským a vzdělávacím systémům. Jeho poselství mělo nemalý vliv na filozofii západní New Age (wikipedia.cz)

Sama učení a myšlenky Osha objevuji víc a víc. Pracuji s Oshovým zen tarotem a pročítám se jeho knihami, které nesou spoustu zajímavých informací.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode