JEDEN ŽIVOT, JEDEN SVĚT

Kaiserky DP

 

p1000235_mensi.jpg

Nějak se mi dneska nechtělo na nákup, tudíž doma nebylo žádné pečivo. A tak jsem si řekla, že budu odvážná a zkusím své první kaiserky. No, nápad by byl, ale s receptem to bylo horší. Tak jsem zkusila pohledat na netu a našla pár vyvolených receptů. Avšak nějak mi tam neladily suroviny, které se shodovaly s těmi, co mám doma a nebo prostě to nebylo ono. Tak jsem se rozhodla experimentovat a dala to tak nějak sama dokupy a výsledek? škoda, že nemám tak rychlý spalovací metabolismus, neboť bych je snědla rovnou všechny naráz...jedním slovem vynikající!

Suroviny:

250ml mléka

2 vejce

150ml oleje

2 lžíce medu

550g hladké mouky (v případě, že bude těsto stále moc vláčné, tak dosypat dle potřeby)

2 lžičky soli

1 lžička cukru

1 kostka čerstvého droždí

1 vejce na potření

mák, sůl

 

Postup:

Suroviny dáme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program TĚSTO. Po 1,5h vyndáme vytvořenou hmotu, v rukou ji ještě trochu prohněteme, abychom se zbavili přebytečného vzduchu a rozdělíme na cca 16 dílů. Z těch vytvoříme bochánky, na kterých nožem nakrojíme hvězdici, pomažeme rozkvedlaným vejcem a posypeme mákem a solí.

Pečeme zhruba na 180 stupňů, cca 20 minut. S mojí troubou je to náročnější, takže já je měla dřív. Každopádně raději neodcházet a kontrolovat.

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode