JEDEN ŽIVOT, JEDEN SVĚT

Recept: Grissiny s čočkovým dipem

Už dlouho jsem se chystala na nějaké „tyčky s dipem“. Dokonce jsem měla recept na jedny už vyhlídnutý, ale nakonec mě „překecal“ článek a recept od Markéty. Jak jinak. Její humor, články a recepty prostě miluju.

Grissiny

Z původního receptu se jedná o parmazánové grissiny, ale já fakt nesehnala  parmazán, takže to bylo bez něj a bylo to dobré! Ikdyž s ním by to bylo určitě ještě lepšíJ

Takže na porci pro dva, ikdyž sníst by ji zvládla určitě i jedna osoba je potřeba:

60g celozrnné pšeničné mouky

40g hladké bílé mouky

100ml vlažné vody

5g čerstvého droždí

Lžička soli

Lžička cukru

4 lžičky olivového oleje

Ingredience jsem dala do pekárny a zapnula program těsto. Po 1,5h bylo hotovo, ikdyž v poněkud řidší formě. Zdá se, že ty lžičky olivového oleje jsem zaměnila za lžíce :/ NO, ale tak napravilo to přidání mouky (přidala jsem hladkou).

Na vále jsem vyválela obdelník, který jsem rozřezala na proužky. Vždy jsem udělala cop z dvou. Po „splácání“ zhruba 7 preclíků jsem je potřela olivovým olejem a posypala mákem.

Pekla jsem je na 200st zhruba 20min.

 

Dip z červené čočky

Protože to chce k preclíkům něco na namáčení a já měla zrovínka chuť na červenou čočku, byla to jasná volba! Zkusila jsem na netu pohledat nějaký recept. Našla jsem jeden ucházející. Neměla jsem sice dost surovin, ale tak rozhodla jsem se maličko improvizovat a výsledek mě dokonce i chutnal :o)

Co je potřeba?

200g namočené červené čočky

Olivový olej

400ml vody

½ cibule

1 stroužek česneku

Kousek čerstvého zázvoru

1 lžčka římského kmínu

Trocha mléka (doporučené je kokosové, já dala obyčejné polotučné kravské) – cca 100ml

Koriandr

Kari

Sůl

2 lžičky cukru

Citron

Nejdřív jsem na olivovém oleji osmahla cibulku, česnek a zázvor (cca 5min),. Přidala jsem k tomu červenou čočku, kterou jsem zalila 400ml vody. Zakryté se to vařilo asi 15min. Poté jsem přilila mléko, osolila, přidala koření a citron. Nemohla jsem najít tu správnou chuť, takže jsem to zkusila ještě přisladit a myslím, že to tomu dodalo to správné! Jinak v původním receptu je ještě chilly paprička, tu jsem nedávala.

Směs byla tak akorát pro dvě osoby.

 

 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode